Diskuze - využívání popruhů

 
Přidat nový příspěvek
 
 
 
b i u :) :D :( :o) ;) :'( >:) :B-) 8-) :-{ =) >:( ? ! {}
 

 

 1. reaguj | 24. Listopadu 2017, 23:09 Andrea reaguje:

  Dobrý den,ráda bych letos naučila syna lyžovat pomocí popruhů.Má 4 roky, 110cm a 18 kg...a 90 cm lyže.Po přečtení článku se bojím,jestli to s těmi lyžemi riskovat nebo raději sehnat kratší.Nemám moc zkušenost s učením dětí, a proto ani představu,jak moc obtižné zatáčení na 90 cm lyžích může být oproti kratším.Děkuji za radu

  01. Února 2018, 15:11 Admin reaguje:

  Dobrý den - reaguji sice pozdě (dotazy prosím na email, tady je opravdu nehledáme...), ale odpověď je nutná i pro ostatní rodiče...
  Popruhy jsou funkční pouze do délky lyží cca 80cm - 90-ky kladou v rotaci v pomalé jízdě již tak velký odpor, že budete natáčet trup dítěte - a lyže se ani nehnou = pojedou pořád rovně.
  Ideál je 70-80cm - na těch naučit = rozjezdit a naučit zatáčet - a pak prodloužit... První hodina Vám půjde skvěle i na 70cm - a pak bych na ježdění za vodičem vzal klidně delší, ale u věku do 5-ti let jedině 80cm. Pochopte, že dospělí a děti v sedmé třídě se první kroky učí na 100cm !! W. 14

 2. reaguj | 26. Srpna 2017, 02:04 Martin reaguje:

  Naše malá (7 let, 28 kg, lyžuje od 4) už díky popruhům lyžuje hezky, bez pluhu, přenášením váhy krásně řeže oblouky. Teď by mě zajímala jiná věc: má metrové lyže. Je nutné je měnit za delší? Já sám při váze cca 105 kg mám 155cm dlouhé Fischery RC a stejně mám nejraději WEXy manželky, které mají 125 cm a které si užiju nejvíc Kolem nás už dětem kupují delší lyže, 110 cm, 120 cm, ale mně to přijde zbytečné, když já sám si užívám nejvíc na lyžích, které mají 125 cm a na kterých mi jdou krasně řezat oblouky. Na těchto stránkách jsem pochopil, že není důležitá výška, ale hmotnost a styl jízdy, ale z toho mi vyplývá, že malé dítě nepotřebuje delší lyže než metr, je to tak?

  01. Února 2018, 15:19 AdminW reaguje:

  Já s tím naprosto souhlasím - jak volit pro menší děti délku lyží pro rekreační lyžování najdete zde - v modrém rámečku skoro úplně dole - posuvník cca 1cm od konce:
  www.lyze-snowblade.c…
  W.

 3. reaguj | 27. Března 2017, 15:03 Marek reaguje: [mail]

  Ďakujem a ešte raz ďakujem.
  S dcérou sme to skúšali v školách a aj osobne, ale ona je ten typ, že keď sa vezie, zaujíma ju všetko okolo. Tak ako je to spomínané, vozila sa s inštruktormi, so mnou a progres vobec žiadny. Potom som našťastie objavil túto stránku a hneď som popruhy objednal. Dnes už bez problémov zlyžuje mierne kopce a dokonca formou hry som si ju naučil zabrzdiť na mieste. Takže vždy keď zrevem STOP, zastane a pozerá čo ďalej :-) Dcéra bude mať 4 roky a popruhy máme cca od polky februára (února). Posledný víkend som dostal na zjazdovke nastarosť 3 deti (moja skoro 4r, druha 5r, tretia 6r), tie dve sa naučili lyžovať v lyžiarskych školách a pri reakcii na STOP jedine moja zastala bokom ku svahu, tym dvom som nešiel vysvetliť, že zastať v kopci majú bokom a nie v pluhu :-)
  Takže ešte raz, ďakujem, ďakujem

 4. reaguj | 17. Ledna 2017, 15:58 Pavel reaguje:

  Ano byl jsem s nimi ve freestylekolbence v Praze :-)

  18. Ledna 2017, 19:33 Václav reaguje:

  Jasně - aby pochopily jak rvát nohy do pluhu - tam to totiž jinak než s vyvrácenýma nožičkama nejde a jinak to tam neučí... skvělý začátek, ale jsou to vaše děti :-)

 5. reaguj | 12. Ledna 2017, 00:38 Monča reaguje:

  To jste byl s nimi v Praze ve freestylekolobence ne?

 6. reaguj | 11. Ledna 2017, 18:54 Pavel reaguje:

  Já než jsem jel poprve na lyže s dětmi, tak jsem je vzal na simulátor sjezdovky, abych je naučil jak na tom vůbec stát, než je postavit na kopec a nechat je jet dolů

 7. reaguj | 20. Března 2016, 22:57 Martin reaguje:

  Tak my jsme s popruhama začínali takhle:
  https://youtu.be/raEeaYQzMCA
  a výsledek je takový:
  https://youtu.be/hsFWhVKa3Xo

 8. reaguj | 28. Února 2016, 11:21 Mário reaguje:

  Diky diky,
  Super metoda,sice jsem použil horolezecký dětský úvazek skylotec(trochu lezu) a lano. Za cca 6 hodin jsem dítě vypustil mezi sněžné pluhy! Opravdu není nad to si naprogramovat vlastního potomka a sledovat jak jezdí sama.(5let). K výuce nejprve skluz,poté já pěšky dítě na lyžích řízený oblouk ze svahu dolů
  Následovali body v podobě hůlek(jízda okolo nich na šířku sjezdovky) a potom už to přišlo. Samostatná jízda. Ještě jednou diky diky je to bylo dvakrát!

 9. reaguj | 25. Ledna 2016, 19:22 AdminW reaguje:

  Poslední poznatky - v průběhu posledních tří výuk - vše děti 4-4,5 roku - po jednom víkendu zaučení rodičem (ťapání, skluz, jízda rovně, pokusy jezdit bez zatáčení) - po necelé hodině výuky s pomocí popruhů a s využitím Přímé výuky lyžování = zatáčení bez pluhu, jezdily děti samostatně ještě před skončením výukové hodiny = 2,5 hod. (první za 45minut, druhý 70min, třetí 35min) Všechny tři děti jezdily pak samostatně za svými rodiči, bez potřeby jízdy na popruzích. Modrý svah, ruce na kolínkách, zatáčení v paralelním postavení lyží - délky lyží - 70 /80 a 90cm (90 bylo náročnější, u této délky lyží nereagovalo tělo na zatáčení pomocí popruhů - chlapec musel hned od začátku aktivně pomáhat). Potvrzení k výuce - ve věku od 4-5 let stačí pro samostatné lyžování 1 víkend si zvykat jen na klouzání, druhý víkend s pomocí popruhů 1-2x sjet svah jenom rovně, pak vysvětlit jak zatáčet ve snožném postavení lyží (viz článek o výuce dětí) a do 30 - 60 minut jezdí dítě úplně samo. Nutně potřebuje vodiče = jezdíte před ním, ono vás sleduje a zatáčí za vámi. Druhý den jezdí 100% samo, ale chvíli to bude ještě trvat než zvládně zatáčení na červené sjezdovce.... Nám to trvalo další hodinu 2 .... Naučit nelyžaře kolem 4-5 let je o 500% jednodužší, než přeučovat 8-leté dítě zaprogramované do ovládání lyží pluhem ... takže - nezaspěte, je to opravdu skvělé! Videa se zpracovávají, co nejdříve je uveřejním - odkaz na ně bude zde v diskuzi... Tak hodně úspěchů a radostí při lyžování s vlasními dětmi - a o tom to je !!! AdminW. 15
  Jsem skálopevně přesvědčen, že tady se konečně nabízí zlom ve výuce lyžování - na změnu se čekalo 100 let - právě je tady !!!!!!

 10. reaguj | 09. Března 2015, 18:27 Roman reaguje:

  Super, super, super. Popruhy jsem koupil a minulý týden jsme byli na horách. Jako prvního jsem si vzal na paškál staršího syna (8,5 roku) - že ho po čtyřech letech odnaučím jezdit v pluhu. Bohužel jsme se nějak špatně dohodli, syn si nemohl srovnat základní věci a bylo to o nervy, já křičel, on plakal. Tak jsme toho nechali, do druhého dne se mu to rozleželo v hlavě, mně taky, ale hlavně dopadl čerstvý sníh, jízdu markantně zpomalil a sám o sobě bez popruhů díky vlastní snaze začal dělat krásný obloučky sice s širším rozestupem lyží, ale bez pluhu.
  No a u dcery (4,5 roku) to byla otázka rozhodnutí - ze začátku byla jak hadrová panenka, neudělala na lyžích jediný krok, rozjížděly se jí nohy, lyžovat na cvičném kopečku nechtěla ani bez popruhů, ani s popruhy. A to jsem byl rozhodnutý nezvyšovat hlas, jen chválit a chválit. No a pak když už jsem byl rozhodnutý, že pro tuto zimu končíme, tak se to najednou zlomilo a holka začala jezdit jak z partesu - s pomocí popruhů. Druhý den jsem ji vzal na vlek a sjezdovku (cvičný kopeček, kde se dají udělat dva/tři obloučky byl opruz) a dcera se mi odvděčila neskutečnou pílí a entusiasmem. Po hodině jezdila bez pluhu a dělala obloučky korigované pomocí popruhů, po hodině a půl už jsem za ní jezdil s prověšenými popruhy jako pojistkou proti neočekávané situaci. Dceru jsem měl díky popruhům krásně pod kontrolou, samostatně zatěžovala lyže a tím zatáčela, ukazovala směr, kam chce jet, pochopila, že když oblouček protáhne více, tak dojede až do zastavení, prostě parádně jsme si to spolu užili.
  Žena byla do té doby dosti nedůvěřivá, chtěla dceru pořád dávat do lyžařské školy, tak jsem jí dal přečíst články o výuce dětí z těchto stránek a prosadil si svou. Nakonec mi přiznala, že fakt byla překvapená, jak nám to šlo a smekla přede mnou (a před výukou pomocí popruhů) pomyslný klobouk.
  Díky moc za cenné informace uvedené na těchto stránkách i za nápad s popruhy - mohl bych si je vyrobit i sám, ale s tím, jak jsou celkově zpracovány - suché zipy, brašnička - a za rozumnou cenu, by to nemělo smysl.

  22. Srpna 2015, 22:21 AdminW reaguje:

  Skvělé ! Díky za info, hodně pomůže i ostatním... Stačí pochopit, přemýšlet - a opravdu to funguje. Texty je třeba číst několikrát, i když je to nudné - jsou tam důležité věci, které když si zapamatujete a zkusíte na svahu - hodně překvapí svým účinkem. Tak opatrně - a Hodně zábavy na lyžích! W.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-33

 
 
 
TOPlist