Diskuze - využívání popruhů

 
Přidat nový příspěvek
 
 
 
b i u :) :D :( :o) ;) :'( >:) :B-) 8-) :-{ =) >:( ? ! {}
 

 

 1. reaguj | 26. Srpna 2017, 02:04 Martin reaguje:

  Naše malá (7 let, 28 kg, lyžuje od 4) už díky popruhům lyžuje hezky, bez pluhu, přenášením váhy krásně řeže oblouky. Teď by mě zajímala jiná věc: má metrové lyže. Je nutné je měnit za delší? Já sám při váze cca 105 kg mám 155cm dlouhé Fischery RC a stejně mám nejraději WEXy manželky, které mají 125 cm a které si užiju nejvíc Kolem nás už dětem kupují delší lyže, 110 cm, 120 cm, ale mně to přijde zbytečné, když já sám si užívám nejvíc na lyžích, které mají 125 cm a na kterých mi jdou krasně řezat oblouky. Na těchto stránkách jsem pochopil, že není důležitá výška, ale hmotnost a styl jízdy, ale z toho mi vyplývá, že malé dítě nepotřebuje delší lyže než metr, je to tak?

 2. reaguj | 27. Března 2017, 15:03 Marek reaguje: [mail]

  Ďakujem a ešte raz ďakujem.
  S dcérou sme to skúšali v školách a aj osobne, ale ona je ten typ, že keď sa vezie, zaujíma ju všetko okolo. Tak ako je to spomínané, vozila sa s inštruktormi, so mnou a progres vobec žiadny. Potom som našťastie objavil túto stránku a hneď som popruhy objednal. Dnes už bez problémov zlyžuje mierne kopce a dokonca formou hry som si ju naučil zabrzdiť na mieste. Takže vždy keď zrevem STOP, zastane a pozerá čo ďalej :-) Dcéra bude mať 4 roky a popruhy máme cca od polky februára (února). Posledný víkend som dostal na zjazdovke nastarosť 3 deti (moja skoro 4r, druha 5r, tretia 6r), tie dve sa naučili lyžovať v lyžiarskych školách a pri reakcii na STOP jedine moja zastala bokom ku svahu, tym dvom som nešiel vysvetliť, že zastať v kopci majú bokom a nie v pluhu :-)
  Takže ešte raz, ďakujem, ďakujem

 3. reaguj | 17. Ledna 2017, 15:58 Pavel reaguje:

  Ano byl jsem s nimi ve freestylekolbence v Praze :-)

  18. Ledna 2017, 19:33 Václav reaguje:

  Jasně - aby pochopily jak rvát nohy do pluhu - tam to totiž jinak než s vyvrácenýma nožičkama nejde a jinak to tam neučí... skvělý začátek, ale jsou to vaše děti :-)

 4. reaguj | 12. Ledna 2017, 00:38 Monča reaguje:

  To jste byl s nimi v Praze ve freestylekolobence ne?

 5. reaguj | 11. Ledna 2017, 18:54 Pavel reaguje:

  Já než jsem jel poprve na lyže s dětmi, tak jsem je vzal na simulátor sjezdovky, abych je naučil jak na tom vůbec stát, než je postavit na kopec a nechat je jet dolů

 6. reaguj | 20. Března 2016, 22:57 Martin reaguje:

  Tak my jsme s popruhama začínali takhle:
  https://youtu.be/raEeaYQzMCA
  a výsledek je takový:
  https://youtu.be/hsFWhVKa3Xo

 7. reaguj | 28. Února 2016, 11:21 Mário reaguje:

  Diky diky,
  Super metoda,sice jsem použil horolezecký dětský úvazek skylotec(trochu lezu) a lano. Za cca 6 hodin jsem dítě vypustil mezi sněžné pluhy! Opravdu není nad to si naprogramovat vlastního potomka a sledovat jak jezdí sama.(5let). K výuce nejprve skluz,poté já pěšky dítě na lyžích řízený oblouk ze svahu dolů
  Následovali body v podobě hůlek(jízda okolo nich na šířku sjezdovky) a potom už to přišlo. Samostatná jízda. Ještě jednou diky diky je to bylo dvakrát!

 8. reaguj | 25. Ledna 2016, 19:22 AdminW reaguje:

  Poslední poznatky - v průběhu posledních tří výuk - vše děti 4-4,5 roku - po jednom víkendu zaučení rodičem (ťapání, skluz, jízda rovně, pokusy jezdit bez zatáčení) - po necelé hodině výuky s pomocí popruhů a s využitím Přímé výuky lyžování = zatáčení bez pluhu, jezdily děti samostatně ještě před skončením výukové hodiny = 2,5 hod. (první za 45minut, druhý 70min, třetí 35min) Všechny tři děti jezdily pak samostatně za svými rodiči, bez potřeby jízdy na popruzích. Modrý svah, ruce na kolínkách, zatáčení v paralelním postavení lyží - délky lyží - 70 /80 a 90cm (90 bylo náročnější, u této délky lyží nereagovalo tělo na zatáčení pomocí popruhů - chlapec musel hned od začátku aktivně pomáhat). Potvrzení k výuce - ve věku od 4-5 let stačí pro samostatné lyžování 1 víkend si zvykat jen na klouzání, druhý víkend s pomocí popruhů 1-2x sjet svah jenom rovně, pak vysvětlit jak zatáčet ve snožném postavení lyží (viz článek o výuce dětí) a do 30 - 60 minut jezdí dítě úplně samo. Nutně potřebuje vodiče = jezdíte před ním, ono vás sleduje a zatáčí za vámi. Druhý den jezdí 100% samo, ale chvíli to bude ještě trvat než zvládně zatáčení na červené sjezdovce.... Nám to trvalo další hodinu 2 .... Naučit nelyžaře kolem 4-5 let je o 500% jednodužší, než přeučovat 8-leté dítě zaprogramované do ovládání lyží pluhem ... takže - nezaspěte, je to opravdu skvělé! Videa se zpracovávají, co nejdříve je uveřejním - odkaz na ně bude zde v diskuzi... Tak hodně úspěchů a radostí při lyžování s vlasními dětmi - a o tom to je !!! AdminW. 15
  Jsem skálopevně přesvědčen, že tady se konečně nabízí zlom ve výuce lyžování - na změnu se čekalo 100 let - právě je tady !!!!!!

 9. reaguj | 09. Března 2015, 18:27 Roman reaguje:

  Super, super, super. Popruhy jsem koupil a minulý týden jsme byli na horách. Jako prvního jsem si vzal na paškál staršího syna (8,5 roku) - že ho po čtyřech letech odnaučím jezdit v pluhu. Bohužel jsme se nějak špatně dohodli, syn si nemohl srovnat základní věci a bylo to o nervy, já křičel, on plakal. Tak jsme toho nechali, do druhého dne se mu to rozleželo v hlavě, mně taky, ale hlavně dopadl čerstvý sníh, jízdu markantně zpomalil a sám o sobě bez popruhů díky vlastní snaze začal dělat krásný obloučky sice s širším rozestupem lyží, ale bez pluhu.
  No a u dcery (4,5 roku) to byla otázka rozhodnutí - ze začátku byla jak hadrová panenka, neudělala na lyžích jediný krok, rozjížděly se jí nohy, lyžovat na cvičném kopečku nechtěla ani bez popruhů, ani s popruhy. A to jsem byl rozhodnutý nezvyšovat hlas, jen chválit a chválit. No a pak když už jsem byl rozhodnutý, že pro tuto zimu končíme, tak se to najednou zlomilo a holka začala jezdit jak z partesu - s pomocí popruhů. Druhý den jsem ji vzal na vlek a sjezdovku (cvičný kopeček, kde se dají udělat dva/tři obloučky byl opruz) a dcera se mi odvděčila neskutečnou pílí a entusiasmem. Po hodině jezdila bez pluhu a dělala obloučky korigované pomocí popruhů, po hodině a půl už jsem za ní jezdil s prověšenými popruhy jako pojistkou proti neočekávané situaci. Dceru jsem měl díky popruhům krásně pod kontrolou, samostatně zatěžovala lyže a tím zatáčela, ukazovala směr, kam chce jet, pochopila, že když oblouček protáhne více, tak dojede až do zastavení, prostě parádně jsme si to spolu užili.
  Žena byla do té doby dosti nedůvěřivá, chtěla dceru pořád dávat do lyžařské školy, tak jsem jí dal přečíst články o výuce dětí z těchto stránek a prosadil si svou. Nakonec mi přiznala, že fakt byla překvapená, jak nám to šlo a smekla přede mnou (a před výukou pomocí popruhů) pomyslný klobouk.
  Díky moc za cenné informace uvedené na těchto stránkách i za nápad s popruhy - mohl bych si je vyrobit i sám, ale s tím, jak jsou celkově zpracovány - suché zipy, brašnička - a za rozumnou cenu, by to nemělo smysl.

  22. Srpna 2015, 22:21 AdminW reaguje:

  Skvělé ! Díky za info, hodně pomůže i ostatním... Stačí pochopit, přemýšlet - a opravdu to funguje. Texty je třeba číst několikrát, i když je to nudné - jsou tam důležité věci, které když si zapamatujete a zkusíte na svahu - hodně překvapí svým účinkem. Tak opatrně - a Hodně zábavy na lyžích! W.

 10. reaguj | 13. Února 2015, 16:25 Zuzana reaguje: [mail]

  Dobrý den. Po prvním víkendu, kdy jsme vzali syna 3,5 roku na cvičný kopeček na Lipně, jsem začala hledat možnosti výuky. Naprosto jsem totiž ustoupila ze svého přesvědčení, že zaplatím pár lekcí v lyžařské školce a budeme jezdit. Po dvoudenním sledování práce instruktorů- klobouk dolů před jejich zády v trvalém předklonu- mi došlo, že tudy cesta nepovede. Neustálé couvání po svahu, držení špiček lyží rukama nebo smetákem a děti, které se dobře baví laškováním s maskoty na kopečku a máváním rodičům, ale bez nejmenší potřeby zapojit se aktivně do výuky. Prostě se tam jen nechávají vozit, tahat a přesouvat.
  Jako rodič chápu tu stránku věci, že je fajn takto dítě zabavit a dát si v klidu kafe, ale to je tak vše.
  Úplně náhodou jsem narazila na tyto stránky a metoda mě nadchla. Objednala jsem popruhy a vyrazili jsme na Zadov. Nejen, že to syna donutilo neviset nám v ruce a sám se snažit- což ho nesmírně bavilo, ale za dopoledne se obstojně naučil sjet kopec bez výraznějšího plužení a dokonce začal sám zatáčet. Hra "chytíme maminku za zadek" ho asi dostatečně motivovala, aby za mnou začal točit obloučky.
  A navíc pro mě neocenitelný pocit bezpečné jízdy, já vpředu a manžel jistící dítě na popruzích.
  Další dny lyžování nám překazila chřipka, ale každopádně i jedno dopoledne přineslo obrovský pokrok. Nehledě na to, že tato forma učení je mnohem snesitelnější, než pětiminutové stání na jezdicím pásu a pět vteřin jízdy z kopce..... 4
  Takže veliké díky za tuto pomůcku a rady na stránkách. Až se ještě trochu rozjezdíme, plánujeme ještě výuku u pana Vopaleckého.
  Kdo ze známých viděl naše videa z prvního dne na kopci, nemohli uvěřit a jdou do popruhů také.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-32

 
 
 
TOPlist