Školní lyžování

I školní lyžařský výcvik může probíhat úplně jinak - jednoduše, zábavně a pro žáky i lehce = MOTIVAČNĚ:

Při využití programu WEX-DSM a použití lyží snowblade první den k výuce, zvládnou Vaši žáci / začátečníci:

  • během prvního výukového dne samostatně zjíždět svah ve snožném postavení lyží
  • druhý den dopoledne se vyjezdí, zvyknou si na rychlost - odpoledne si vezmou svoje lyže
  • a od třetího dne už jenom lyžují
  • nepotřebují zatáčení v pluhu, i když se pluh naučí
  • z lyžování mají radost - nemusí se nic přeučovat
  • na další rok Vám sami naverbují nové zájemce o kurz - nikoho nemusíte přesvědčovat, nechte to na dětech

Tato metoda je ověřená na několika školách, jedna ze ZDŠ v Nýrsku dosáhla tak velkého úspěchu, že po čase používání této metody (plus našeho motivačního filmu) se naplinily i dva kurzy v jednom roce !

 

Nevěříte?

 

Vášproblém ...  je to také problém kateder a Lyžařských škol, které o této metodě nemají (a nechtějí mít) ani tušení....

 

I pro Vás máme připravený alternativní výukový program WEX-DIRECT METHOD s využitím lyží supershorties, kdy Vám dokážeme během prvního dne výuku (výukový cyklus 2,5 hod) naučit Vaše začátečníky bezpečně sjíždět svah v paralelním postavení lyží, se zatáčením řízeným smykem (v případ nutnosti i v pluhu). Díky tzv. kombinované výuce dokáží žáci využít lyže i pro zatáčení na hranách - základy carvingu. Veškeré cviky a postupy jsou součástí všeobecných zásad pro výuku lyžování, s využitím speciální cviků a cvičení pro dokonalé ovládání lyží v jízdě i na místě.

Pro ty žáky, kteří jsou na lyžích již jako doma, máme připravený motivačně výukový - zábavný program, kde s využitím lyžařských cviků metodicky upravených pro krátké lyže a zábavu Vám pomůžeme u žáků zdokonalit motorické dovednosti a návyky zábavnou formou - využíváme cvičení na základě zahraničních zkušeností z přípravy rakouských lyžařů. Pomocí těchto cvičení děti připravíme na bezpečnější využívání veřejných snowparků v budoucnosti a zdokonalíme je i v jízdě na hranách - v základním carvingu, včetně výuky "jízdy v davu" = cvičení pro zvládnutí bezpečného lyžování na přeplněných sjezdovkách...

Celý program má i návaznost na závodní lyžování - podle dovedností žáků a možností školy Vám můžeme zprostředkovat reprezentaci školy ve slalomových disciplinách na krátkých lyžích v Rakouském poháru ve sjezdových disciplinách - shortcarv.

 

Program výuky se můžete naučit na našem semináři, i když se nechcete stát dealerem.......

 


 

 
 
 
TOPlist