U NÁS LYŽUJETE ZA HODINKU

 

WEX-DIRECT Ski METHOD

SKIING LESSONS

* U nás Vás rovnou učíme lyžovat *

 

Co takhle se naučit lyžovat = bezpečně sjíždět  svah za dopoledne?

Průměrný začátečník sjíždí u nás svah samostatně a bezpečně za 2,5 hodiny
 

PŘÍMÁ VÝUKA LYŽOVÁNÍ

Jsem skálopevně přesvědčen, že po 100 letech hledání ideální výukové metody v lyžování přichází zásadní zlom. Naprosto nový pohyb, který dokáže inicializovat zatáčení v paralelním postavení lyží, umožňuje ve spojení s nově koncipovaným výukovým postupem naučit úplného začátečníka ve věku od 4/5 let samostatně sjíždět výukový svah v paralelním postavení lyží (NE CARVOVAT !!!) za max. 2 hod intenzivní výuky - se zárukou.

Malé dítě ve věku okolo 4-5 let dokáže samostatně sjíždět svah "za vodičem" po hodinové výuce - pokud před výukou rodiče zajistí "rozježdění" a "rozchození" žáka na lyžích na rovině, na mírném svahu - jízdou pouze rovně, pokud budou cvičit s lyžemi občas i doma na koberci. Opět BEZ VÝUKY zatáčení v PLUHU, oblouk je inicializovaný naprosto novým a ve výuce doposud neznámým - a nepoužívaným - pohybem, odpozorovaným speciálním přístrojem od davu rekreačních i závodních lyžařů.

Používáme nový jednoduchý pohyb, který se nikdy a nikde na světě neučil a ve výuce lyžování se (zatím) nepoužívá - a přesto jeho pomocí úplně všichni na této planetě (na lyžích) zatáčíme. I vy - profesionální učitelé lyžování, i Vy, kdo právě čtete tento článek..... stačí sledovat svoje lyže za jízdy  - každý jsme si na tento pohyb museli přijít sami - a teprve poté jsme zvládli svoje lyže a ovládáme tímto pohybem zatáčení v paralelním postavení lyží.

Začali jsme ve výuce používat tento nový pohyb - a přišlo nadšení. Nadšení vyučujících - nadšení žáků... po několika málo hodinách "programování" je úplný začátečník schopen jízdy v paralelním postavení lyží, malé dítě odnaučíte tímto pohybem pluh během několika minut (pokud ho už někdo tvrdě "nazaprogramoval" několikaletým návykem)....

V naší výuce, kde používáme tento nově koncipovaný výukový postup, Vás budeme tedy učit rovnou lyžovat -  pluh používáme pouze pro zpomalování v jízdě a ve speciálních situacích. Ani používání pluhu k zastavení = úplnému zabrždění - u nás neučíme - a nedoporučujeme. Již od prvních krůčků BRZDÍME = zastavujeme - obloukem ke svahu v paralelním postavení lyží.
Výuka zatáčení v pluhu je úplně odstraněna, používáme progresivnější, spolehlivější, bezpečnější a především rychlejší metodu výuky zatáčení.
A není to carving (zatáčení pouze jízdou na hranách lyží pomocí radiusu lyží).

 

V naší výuce používáme "Přímou výuku lyžování" (WEX-DIRECT Ski METHOD).

 

Autor metodiky - "Zatáčení v pluhu nepovažuji za základní lyžařskou techniku a dovednost - je to především přímá cesta do nemocnice, ničení kyčlí (především v útlém dětském věku), je to naprosto zbytečně složitý a zdlouhavý mezistupeň ve výuce lyžování, který má pouze jediný výsledek - uměle prodlužuje výuku lyžování a vrací klienty opakovaně do lyžařských škol - jeden z důvodů, proč výuka musí probíhat "přes pluh", je také používání nepřiměřeně dlouhých lyží k výuce."  Žádná lyžařská škola se však této výuce dobrovolně nebrání..... klient stráví ve výuce více času - a víc musí zaplatit...
Naše praxe však prokázala, že při použití této výuky "odbavíme" mnohem více spokojených klientů, kteří k nám přivedou další lavinu.... na rozdíl od nespolehlivé standardní a dlouhé - současné výuky lyžování přes pluh.Výuka zatáčení pomocí pluhu se provádí pouze tam, kde je lyžařský instruktor již v koncích - a neví jak dál. Použil pro výuku tzv. nepřiměřené lyže - a zákazník je hned na začátku v koncích. Obě lyže najednou neovládá, neovládá pohyby ani směrování své jízdy. Pak přichází nelogický pokus o zvládnutí nepřiměřeně dlouhých lyží - zatáčení v pluhu, různé nadskakování - nadlehčování - přestupování a naklánění....

A když se to (zatáčení v pluhu) konečně naučíte, instruktor Vám pak řekne - "Tak jsme to zvládli.... teď se podívejte kolem sebe - jezdí někdo v pluhu? NE!! Tak přijďte příště a JÁ Vás to odnaučím!"

Co Vás jako inteligentního tvora okamžitě napadne? "Jsem magor nebo co ?!? Dělá si ze mne srandu ?!? Proč mě učí něco, co mne v zápětí chce odnaučovat ?!?"

 

Jízda na lyžích má svá specifika . Kdo nezvládá odpovídající lyžařskou techniku, a především nepoužívá pro první krůčky = výuku lyžování - tzv. přiměřené lyžařské vybavení, může být hned z počátku výuky hodně zklamán. Lyže neposlouchají, s lyžemi se víc peru než se učím lyžovat.... to, co mi předvádí lyžařský instruktor, je pro mne sci-fi ....

Při používání nepřiměřených lyží musí následovat výuka zatáčení přes pluh - a pak jeho následné odučování. Taková výuka je ale zdlouhavá, drahá a nelogická. Přitom to jde také jinak... levněji, rychleji a jednoduše.

Jízda vyžaduje větší spolupráci těla, než se dnes v lyžování učí - výuku speciálních pohybů končetin, zaměřených na ovládání a usměrňování jízdy, a citlivé dávkování pomocných pohybů, výuku rovnováhy a pochopení toho, co - a jak - vůbec v jízdě způsobuje zatočení lyží.

A NENÍ TO PLUH a už vůbec NE směšné vyklánění se z oblouku s klátícími se "větvemi" (rozuměj - rukama) nad hlavou tak, jak to dnes nepřirozeně a nesmyslně předvádí 99% instruktorů lyžování.....

Už jste si někdy stoupli ke sjezdovce, a pozorovali, jakou technikou zatáčí lyžaři na svahu? Jezdí tam někdo v PLUHU? Zatáčí někdo celou dobu PLUHEM? Mává tam někdo rukama nad hlavou? NE !!!
Snažil jsem se, moc jsem se snažil někoho najít - kromě nejmenších dětí / začátečníků, nebo v ohrádkách lyžařských škol, nebo ve "výukovém hadu" - NIKDO.

Nikdo nejezdí v pluhu - kdo "umí lyžovat", zatáčení v pluhu okamžitě zavrhl jako nepříjemnou a nebezpečnou techniku, kterou používá pouze v nouzi - v podstatě pouze v pomalé jízdě nebo téměř na místě tam, kde se s lyžemi napříč nevejdu.... pluhem ale nesjedete bezpečně prudký svah, pluhem nazastavíte - pluh NUTÍ a umožňuje jezdit začátečníkům pouze rovně - bez zatáčení = bez automatického a bezpečného přibržďování smykem v jízdě - ale přesto se tahle technika učí ve výuce lyžování jako základní - přesto se děti a začátečníci nutí do nepřirozených a zbytečných návyků..

Děti se stále programují na jízdu v pluhu - a tak všude vidíte ty nejmenší, třesoucí se v jízdě, valící se rovně dolů svahem, s doširoka roztaženýma nohama a rukama, s výrazem hrůzy / i blaženosti v obličeji - jak se pak zastavují dole přímým třísknutím do jiného lyžaře, do fronty u vleku, do zábradlí - a nebo v nejlepším případě do mámy a táty...

Proč?

Protože se k výuce používají nepřiměřené lyže a nepřirozené pohyby.

Protože to 99% lyžařských škol prostě jinak učit neumí - a umět nechtějí.

Protože lyžařským školám zaručuje výuka pluhu návrat klientů...

Protože se děti ve výuce nutí jezdit za instruktorem v "hadu" - a v "hadu" jinak jet nelze než pluhem... budeme jezdit v hadu = proto se musíte naučit plužit. Že pak už nikdy v hadu jezdit nebudete? Co na tom - u nás si platíte za jízdu v hadu = naučíme vás plužit.

Když Vás naučím něco, co pak ale používat nebudete - a k zatáčení už vůbec ne - logicky vás to také musím odnaučit, abyste se mohli naučit konečnou techniku. To ale stojí spoustu drahoceného času - a peněz = Vás. A pokud si já budu účtovat za čas, který u mne trávíte - chci, abyste ho u mne strávili co nejvíce....

Přišly na již dávno švýcarské lyžařské školy (kde je pluh ve výuce zařazen pouze jako "přirozený" = automatický, nutný pouze jako úhybný manévr nebo zpomalení v jízdě), přišly na to některé školy v Německu - a již "stávkuje" i spousta škol v Rakousku... kdo má rozum a dívá se - musí pochybovat...

 

U nás si například nemusíme účtovat za čas strávený výukou - u nás Vás vždy naučíme bezpečně sjíždět svah v paralelním vedení lyží hned v první lekci - a pak už jen sami lyžujete. U nás platíte jakožto v jediné lyžařské škole na světě za výsledek - ne za čas. Průměrná kompletní výuka u nás trvá 2,5 hod. Pokud Vám to bude trvat déle - platíte pouze 2,5hod.

Pokud se vrátíte = nezvládli jste samostatně sjíždět svah za 2,5 hod / prodloužíte výuku / vrátíte se jednou, dvakrát, třikrát = pořád to nejde / platíte v jedné sezoně pořád pouze 2,5 hod = 1 lekci.

 

Proč je tohle možné?

Protože my nechceme, abyste se MUSELI vracet. Proto Vás u nás chceme naučit lyžovat - a nechat lyžovat. My chceme vybudovat továrnu na lyžaře - ne na výuku...

 

Učíme Vás PŘÍMO LYŽOVAT = NE PLUŽIT, abychom Vás to zase museli přeučovat a odnaučovat... od nás odjedete na lyžích jako plnohodnotný lyžař.

 

PODMÍNKA ÚSPĚŠNÉ VÝUKY u nás -

- pokud je zájemce o výuku lyžování fyzicky a mentálně na průměrné úrovni (fyzicky = vyjdete bez kolapsu svižně do 3.patra / mentálně = nemáte panickou hrůzu z jakéhokoliv pohybu, pádu, nebo průměrné rychlosti = jízdní kolo, kolečkové brusle), pak zaručujeme začátečníkům za 2,5 hod výuky plynulou jízdu - v paralelním postavení lyží / ovládání driftingu = smýkané oblouky i základy / pochopení carvingu!

!  !  !

Jestliže máte nepřekonatelnou hrůzu a paniku z jakéhokoliv pohybu, pokud Vás po třetím zvednutí ze země berou mdloby a křeče, a pokud nevydržíte stát na svých vlastních nohách alespoň tři hodiny bez sednutí - a pokud mi budete celou dobu výuky opakovat - já se bojím / já to nezvládnu / to já neumím / já to dělám špatně a já jsem dřevo a vždyť jsem to říkal, že upadnu a že se to nenaučim - prosíme - nezkoušejte se ani u nás naučit lyžovat. Jste totiž dopředu naprogramovaní na to, že se lyžovat opravdu nenaučíte - a naučit nechcete !!!

!  !  !

To pak nejsme schopni ani při nejlepší vůli změnit... na to neexistuje žádná výuková metoda ani technika - pouze amputace hlavy.

Navíc - pokud máte hrůzu z rychlosti a ze skluzu, mohlo by lyžování být velice nebezpečné Vám - i ostatním.

Lyžování je sport - a tak přistupujte i k výuce. Pokud chcete jít lyžovat - musíte chtít jít sportovat.
Brždění na lyžích vyžaduje sílu - na lyžích za Vás nebrzdí stroj, hydraulika ani žádná mechanická páka. Pokud je Vaše fyzická kondice na nule, můžete při prvním pokusu o zastavení na lyžích i zemřít.

 

Pokud však alespoň minimálně žijete sportem a pohyb je pro Vás radost a ne utrpením (rekreačně kolo, plavání, brusle, míčové hry, chůze, turistika atd.), pokud ovládáte přirozeně svoje tělo a končetiny = nemusíte se pohledem dívat na to, jestli pohybujete levou nebo pravou nohou doleva nebo doprava - pokud se trefíte botou sami do vázání, pokud vnímáte hned na porvé co Vám instruktor říká - a pokud máte v hlavě naprogramované, že TO DÁTE - a ŽE na to MÁTE - a že se chcete naučit lyžovat a učite se s radostí a těšíte se na lyžování - pak jsme tady pro Vás a nebude to problém...

 

Učíme

  • začátečníky - pro první krůčky
  • pokročilé - pro zdokonalení

Privatní výuka do 3 osob / nebo skupina od 4 do 8 osob.

U dětí do 12.let platíte jednu výukovou lekci = 2,5 hod. Ve výuce malých dětí od 4 do 6/7 let nelze předpokládat, že vždy zvládnou samostatné sjíždění po jedné výukové lekci - nemají ještě dostatečně vybudovanou komplexní motoriku = učíme tedy i rodiče, jak s dětmi pracovat dál! Záruku 100% výsledku dáváme pouze osobám, u který je ukočen základní vývoj - mentální a fyziologický, jejich motorika je již vybudovaná a schopná ovládat bez problémů celé tělo = od cca 9-12 let..

Vyučujeme nejmodernějším výukovým programem WEX - peciálně vyvinutým pro rychlé a komplexní zvládnutí základů lyžování - tzv. kombinovaná alternativní výuka - Přímá výuka lyžování WEX-DIRECT Ski METHOD.

Pro nejlepšími výsledky používáme lyže speciálně vytipované přímo pro Vaši osobu = dostanete vždy tzv. PŘIMĚŘENÉ vybavení.

Lyže Vám nezapůjčíme krátké - a také NE dlouhé - u nás neexistují lyže ani krátké, ani dlouhé - vždy dostanete lyže PŘIMĚŘENÉ....
Přiměřené Vaší váze, síle, Vašim schopnostem a využití.

Co s Vámi vlastně uděláme? V první řadě - naučíme Vás vše nejprve na místě - a pak - pro začátky - především zpomalíme vaši jízdu a pohyby. Budeme zkoušet několik jednoduchých pohybů naprogramovat do vašich zvyků a návyků na místě, pak to samé zopakujeme pomalu za jízdy. Naučíme Vás se zvednout po pádu tak, jak to zatím neznají ani na vysokoškolských katedrách - a to na 100% spolehlivě, pohodlně a bez jakýchkoliv problémů - jako malé batole :-)

Naučíme Vás nejprve odděleně všechny pohyby, které budete následně (i v budoucnu) potřebovat pro ovládání Vašich lyží. Určitě na Vás budeme přísní a tvrdí - lyžování je nebezpečný sport a tak ho musíte chápat už ve výuce. Pokud hledáte pohledem, kde máte levou a kde pravou nohu - musíte to změnit. Lyžujeme hlavou a ve výuce Vás učíme především používat mozek - proto při otáčení na místě nesmíte hledat svoje nohy, ruce nebo hůlky. Naučíme Vás je vnímat - a ne hledat. Tak se naučíme zvládat = NAPROGRAMOVAT do mozku - jednoduché pohyby -

- a potom .... pak vše jednoduše složíte v pomalé jízdě do oblouku. Pro zvládnutí snožného oblouku, přirozeného oblouku v pluhu i oblouku na hraně budete potřebovat max. 2,5hod.... Ovšem znovu opakuji - pokud jste na průměrné fyzické a mentální úrovni !

Po dobu výuky Vám zapůjčíme ZDARMA přiměřené výukové lyže - v ceně - zapůjčení možno prodloužit po zbytek dne pro Vaše lyžování!

 

Po první lekci výcviku zvládnete samostatný a kompletní pohyb po svahu:

- obracení, chůze, vstávání
- krátký a dlouhý snožný oblouk - řízení lyží driftováním / pluh POUZE pro přibrždění a zpomalení jízdy
- bezpečné zastavení / zpomalení jízdy obloukem ke svahu
- jízdu na vleku
- sjíždění modrých sjezdovek ve snožné stopě - plynulé zatáčení a řízení rychlosti
 

UKÁZKY Z PRAXE - výuka po 1 - 2  hodinách - absolutní začátečníci...

 

- Objednávky a ceník -

 


 
 
 
TOPlist