Co děláme a co umíme nejlépe ....

 

 • Vyrábíme vlastní modely lyží připravené pro generace od roku 2020
   
 • Učíme lyžovat nejrychlejší a nejjednodušší metodou v ČR pod naší značkou - Přímá výuka lyžování - WEX-DIRECT METHOD
   
 • Haše heslo - Neexistují krátké nebo dlouhé lyže. U nás existují lyže pouze přiměřené - nebo nepřiměřené.
  Vaší výkonosti, věku, váze a požadavkům na lyžování - a pro tyto účely používáme lyže kratší / nebo delší...
   
 • Co nenajdete u konkurence: nejbohatší praktické zkušenosti se speciální výukou lyžování bez používání pluhu, praxe s kratšími lyžemi od r. 1985
   
 • Na našich předváděcích akcích máte ojedinělou šanci si naše lyže nejen vyzkoušet, ale i se bleskově naučíte základy lyžování!
   
 • Věnujeme se naprosto specifické oblasti - REKREAČNÍMU LYŽOVÁNÍ. Oblasti, na kterou se úplně zapomělo. Ve výrobě lyží, ve výuce, v cenách a v informacích. Celkový přístup k lyžování je jedna velká katastrofa.
  Výuku vedou závodníci - neo bývalí závodníci. Nutí každého začátečníka do závodních modelů lyží, do závodních postojů a technik, do závodních rychlostí a návyků.
  Pomalý rekreant je hlupák - překáží.
  Nechce platit horentní sumy za lyže, za výuky, za vybavení.
  Rekreační lyžař nerozumí závodním technikám, proto ztrácí podporu.... všude.

 

 

Citát rekreační lyžařky:

"Děkuji za převratnou myšlenku, že nemusím lyžovat stylem závodníka - což znamená, že nemusím být na svahu DOKONALÁ.

Co to pro mne znamená?
Lyžuji odmala, lyžuji ráda. Dlouho jsem se také - jako většina z Vás - snažila napodobit stylem sjezdaře ze závodních svahů.
Myslela jsem, že cílem každého lyžaře, je jezdit jako závodník - rychle a dokonalým stylem. Tak nás to učili, tak se to všude píše - tak je to prý jedině správně...

Ale nešlo to, bolelo to a dost dlouho mi to trvalo, než jsem pochopila, že ze mě závodník nikdy nebude - bez soustavného tvrdého tréninku, na který nemám ani dostatek času, ani dispozice.

A přesto jsem byla stále nucena do závodního = profesionálního vybavení, které mi všichni nutili jen podle toho, jak jsem vysoká, ale které  jsem velice těžko ovládala... až mi to lyžování dokázalo znechutit.

Naštěstí je tady jednodušší cesta, o které jsem dříve neměla tušení, a která se jmenuje - Rekreační lyžování. Hurá! A je to tak jednoduché... nechat si poradit profesionálem pro rekreační lyžování, změnit trochu vybavení a styl - existuje i "ušití" výbavy na tělo podle toho, co od lyží především vyžadujete, kolik vážíte, kde a jak lyžujete - prostě - používat k lyžování především PŘIMĚŘENÉ lyže - a pak už jen chuť vyzkoušet lyžování trochu jinak.
S lehkostí, radostí, po svém, pomalu i rychle - podle nálady, síly, počasí i terénu.

Není teď nad pohodu a radost - lyžování dostalo i pro mne nový rozměr... "

Konec citátu ....

 

Výuka lyžování - grafika

 

 


 

 

Doposud máme v této výukové kategorii velké úspěchy u:
 

 • - děti a mládež - věk od 12-13 let, min. výška postavy 140-150cm, začátečník, nikdy nelyžoval - za  1-2 hodinky výuky jezdí naprosto samostatně snožné oblouky a sám na vleku
   
 • - dospělí - váha do 100-120kg, nikdy nebo jenom hodně málo lyžoval, mám strach, svoje lyže nezvládám - rodina lyžuje, rád bych se připojil - po krátkém "přeučení" jezdím v pohodě - pomalu, ale jistě a čistě!
   
 • - dospělí - jezdím na lyžích, rád bych se rychle naučil více využívat hrany, nějak to pořád nechápu... po 1 hodině výuky vím co jízda po hranách vyžaduje, krájím v pohodě základní carvingový oblouk
   
 • - dospělí - pro záchranu rodiny udělám cokoliv ! POMOC ! Naučte rychle lyžovat manžela/ku, jinak se nám rozpadne manželství - já bez lyží být nemůžu, on/ona to nezvládá.....krátká lyže a rychlá výuka je pro nás šance! ...Po 2,5 hod výuky jezdíme všichni společně!
   
 • - kdokoliv - chci se rychle zdokonalit, pořád mi to nejde. Nechápu jak otáčet lyže, jak využívat smyk a jak hrany - po speciálním výukovém programu v délce 2,5 hod je moje technika konečně o lyžování a o pohodě!
   
 • specialista - koupil jsem si kraťasy a moc mi to na nich nejde - nevím co s tím, je to děsně neklidný.... poraďte co s tím, chci u nich zůstat, jinak mi vyhovují - jedna hodina zaučení / poradenství - třeba i vyměníme za ten správný model a délku - a nevidím důvod proč bych měl jezdit na něčem jiném! Tohle jsem přesně hledal!
   
 • - je mi více než 60 .... už mi pomalu dochází síly, ale lyžování je pro mne všechno .... najde se pro mne cesta, nebo půjdu už jenom na lavičku ?
    ......... po krátkém zaučení jezdím jako před dvaceti lety! Vyměnil jsem i lyže - a je to úplně o něčem jiné !!
  A což teprve ty slevy prodůchodce, vlak zdarma, vlek levnější o 80% ... jsem na vrcholu blaha, takhle jsem si lyže nikdy neužíval. Nepotřebuji rychlost, hezky v klidu si užívám všechny zákoutí sjezdovek!


Je pak jedno, jestli zůstanete u lyží z kategorie supershorties nebo shorties a nebo budete chtít dále využítvat Vaše lyže. Techniky fungují naprosto spolehlivě až do délek 160 / 170 cm (v závislosti naze a síle lyžaře), u delších lyžích se pak už stejně perete víceméně sám se sebou a s fyzikálními zákony.
 

 


 

 
 
 
 
TOPlist