Dovolujeme si Vám představit

 

LYŽE WEX


novou designovou a modelovou značku CZech made lyží

Logo lyže WEX

 lyže pro budoucí generace a České sjezdovky

 

Pod touto značkou již dnes můžete na lyžařských svazích objevit nové, všestranně - univerzální lyže, v exkluzivním provedení a s ojedinělým designem, které vznikly na základě originálního nápadu..

Základními modely značky WEX jsou krátké, širší lyže z kategorie SHORTIES v délce okolo 120 cm, u kterých je při výrobě použita vlastní - speciální úprava geometrie lyže (technologie HARD), díky které se krátká lyže v jízdě lépe stabilizuje v přímé jízdě (zvyšuje se přítlak určitých částí lyží na sníh), a lyže lépe drží na hraně při výjezdu z oblouku (zvyšuje se tlak na určitou část hran) a zvládá čistě řezané oblouky v proměnlivém radiusu od 9 do 50m.

Tyto modely lyží nové koncepce jsou zaměřené na lehké ovládání, univerzálnost, všechny druhy terénu a sněhové podmínky. Nově - a poprvé v historii lyžování - také přicházíme s doplněním řady krátkých lyží shorties o model určený pro lyžaře s vyšší váhou - okolo 120 kg.

 

Základní koncepce - délka 120 = jízdní vlastnosti délek 150/160
+ lehké ovládání

 

První maloseriový model (určený i pro vyšší zatížení) byl model roku 2009/10 
Wex - HARD 120 - Black a Blackread.

Krátké lyže WEX - Hard Blackread

Tvrdší, carvingová lyže, jejíž parametry byly vytipované na základě dlouholetých zkušeností a speciálním proměřováním jízdních trajektorií lyžaře na svahu ve vztahu k zatížení lyží, odstředivé síle, poloměru ideálního oblouku, průměrným sklonům svahů v naší republice a s přihlédnutím k základním fyzikálním silám, působícím za jízdy na lyžaře, určená především všem lyžařům ve vyšší váhové kategorii od 110 do 130kg nebo sportovně zaměřeného - silového lyžaře od 75/80 kg.

Tento model lyží vznikl především pro doplnění kategorie lehce ovladatelných kratších lyží i pro lyžaře, kteří díky své vyšší váze doposud vhodnou krátkou lyži na trhu nenašli.

Pokračováním této ojedinělé serie je model Wex - SOFT 120 (kde se tady vzal ...),

Krátké lyže WEX 120 - Hard - Black

který spatřil světlo světa v létě 2010 a byl testován od zimy 2010/11, s uvedením do prodeje roku 2011/12. Tento model lyží je určen pro lyžaře střední váhové kategorie (cca 60 - 100/110kg), je u něj použita také technologie úpravy paty Hard, s mírně oslabeným účinkem - tento model lyží je více zaměřen i na klasického lyžaře a klasické lyžování, včetně měkčího vedení smýkaných oblouků - pro využití ve všech terénech a za všech lyžařských podmínek.

Lyže zvládá všechny lyžařské styly, včetně základního bodycarvingu (bez nutnosti používat vysoké, těžké a drahé kolíbky, podložky a zvýšené vázání), zvládá jízdu v hlubším a měkčím sněhu, extrémní rychlosti na hraně a zábavu na sjezdovce i ve snowparku - několik momentek focených s těmito lyžemi....

Od sezony 2012/13 přicházíme s inovací - lyže WEX - SOFT dostávají titanalovou desku pod vázáním ( na lyži oblast v bílé barvě) a inovovaný design s vlastnoručním podpisem autora úprav - přichází

Provedení WEX SOFT 120 - Titanium - 2012/13:

krátké lyže Wex Soft 120 - Titanium

Ve sportovním provedení s vyztuženým středem titanalovou deskou a s exkluzivním rentalovým vázáním Marker M11 Glide Control DEMO a Marker M 12 GC - Demo získala tato lyže špičkové jízdní vlastnosti, které ji udělaly pro sezonu 2012/13 doslova bezkonkureční ve své třídě - exkluzivní držení na hraně až do oblasti bodycarvingu, jisté vedení v oblouku, měkké překonávání nerovností v jakékoliv rychlosti na hraně i v přímé jízdě a o 20-30% lepší stabilita lyží v přímé jízdě než u lyží ze stejné délkové kategorie, dosud dostupných na trhu.

Lyže zvládá i volný přechod do smyku a díky parametrům, které jsme vytipovali pro naše lyžařské podmínky jako ideální (především zkušebními jízdami v automobilu určitou rychlostí / v určitých poloměrech zatážení - včetně zkoušek na skloněné vozovce) se stala ideálním lyžařským vybavením, které se hned v první sezoně stalo pro desítky lyžařů doslova drogou.... lyže pro všechny rychlosti, pro všechny terény, pro každý sníh ... s maximální skladností a minimální váhou, kterou lze u "dospělých" lyží dnes dosáhnout (do 4,5 kg včetně vázání).

Od sezony 2013/14 přichází i model HARD s podstatným vylepšení - vložením titanalové desky pod vázání + triaxial-laminátu pod skluznici

WEX HARD 120 - Titanium

krátké lyže Wex Hard 120 - Titanium / Buldok

U obou modelů WEX - HARD + HARD-Titanium (od sezony 2013/14) i SOFT a SOFT-Titanium - má lyžař možnost úpravy jízdních vlastností lyží volným přenastavením rentalového vázání, kdy si tak sám lyžař může kdykoliv přizpůsobit chování lyží sněhovým a teréním podmínkám, a svému stylu lyžování. Vázání je uchyceno v místě, kde se při posouváním celého vázání dopředu nebo dozadu nejvýrazněji mění jízdní vlastnosti lyží.

I z tohoto důvodu používají všechny naše modely lyží v provedení SOFT a HARD rentalové vázání, tedy vázání s posuvnou špičkou a patou, popřípadě vázání M-Schizo. Špičku i patu je možné posouvat dopředu a dozadu, a tím měnit podle potřeby těžiště, zatížení a točivost lyží.

Lyžař si tak může podle svého lyžařského stylu upravit velice jednoduše svoje lyže tak, aby např. lépe držely na hraně v rychlosti na prudkém svahu, nebo lépe smýkaly na mírném svahu, přizpůsobily se jízdě v hlubším a rozbředlém sněhu, přizpůsobily se co nejlépe různým rychlostem a jeho jízdnímu stylu (jezdím více na patách, sportovně, rekreačně ...) a nebo se co nejlépe držely na hraně i na modrém ledu...... Každý si tak může lépe přizpůsobit jízdní vlastnosti lyží svým potřebám.

Poprvé tak může lyžař zakoupit doslova 2 lyže v jedné ! Zároveň jsme poprvé v historii lyžování (KONEČNĚ ! ) začali značit naše lyže s designem WEX speciálním označením, podle kterého pozná prodejce i kupující na první pohled, pro jaké optimální zatížení je konkrétní model lyže určen.

Krátké lyže WEX - optimální zátěž

Přijde tak brzo nová éra ve značení lyží ?!?
Zákazník i prodejce to potřebuje - žádný výrobce na světě neví jak na to .... ?!?

Vývoj se nezastavil ... každoročně přicházíme s novými nápady - s novým řešením. Vynalezli jsme úplně novou geometrii lyží - lyže s "posilovačem". Námi poprvé použitá geometrie 3DR u modelů WEX Soft 123 Titanium 3DR a WEX Hard 123 Titanium 3DR zajistí u lyží schopnost projet oblouk na hraně v mnohem menším radiusu, než je ten "geometricky zabudovaný" do lyží. A tak lyže s radiusem 16 m dokáží vykrojit oblouk o R 8m, lyže s R 7 uměly zajet i oblouk o radiusu 3m... naším cílem je představit rovnou lyži (s minimálním bočním krojením = nádherně klidnou v přímé jízdě), která bude schopná zajet čistý oblouk na hraně s jakýmkoliv radiusem .... již bylo testováno, chybí prostředky na formy.

 

Sledujte dál naší nabídku - aktuální informace, nové modely lyží a dalších sportovních výrobků a doplňků se zančkou WEX najdete na adrese - www.wex-sport.cz

 


 EXKLUZIVITA ZNAČKY

Lyže se značkou WEX jsou distribuované POUZE přes zaučené instruktory, učitele lyžování a veřejné lyžařské půjčovny s prakticky vyškoleným personálem.

Tyto modely lyží nedostane do ruky neinformovaný velkoobchod nebo prodejce, který pouze lyže podává přes pult.

Zajišťujeme tak exkluzivitu značky WEX - kdo tyto lyže nezná v praxi, není jejich prodejcem !

 


Lyže se značkou WEX se vyrábí v České republice, u výrobců lyží a sportovních výrobků, kteří zajišťují výrobu i nejznámějších světových značek lyží.  Na lyžích WEX jsou použity materiály a technologie, které se všeobecně používají ve výrobě lyží.Další maloseriové řady lyží se připravují.


 
 
 
 
TOPlist